Jak tworzone są nowoczesne strony internetowe?

nowoczesne-strony-internetowe
Nowoczesne strony internetowe to witryny tworzone według pewnych, powszechnie przyjętych standardów. Jakie strony można uznać za rzeczywiście zgodne z dzisiejszymi trendami? Co je wyróżnia?

Dostosowane pod mobile

Co jest pierwszą rzeczą, jaką robi użytkownik po przebudzeniu? Według wyników badań sprawdza na smartfonie maila i aktualności z sieci. Już na początku dnia przeciętnego człowieka możesz znaleźć odpowiedź, dlaczego strona RWD to już nie tylko nowoczesność, ale wręcz wymóg i standard. Zazwyczaj urządzenie mobilne jest pierwszym punktem styku ze stroną.

Obecnie każda strona musi być w pełni responsywna na urządzeniach mobilnych, bez względu na ich rozdzielczości. To wymóg niczym możliwość płatności kartą w sklepach stacjonarnych. Przed uruchomieniem i opublikowaniem strony, wszystkie tego typu kwestie powinny zostać dokładnie przetestowane i zoptymalizowane. Dopiero wtedy można uznać stronę za w pełni funkcjonalną.

Przyjazne SEO

Nowoczesny web development to dostosowanie struktury strony internetowej także pod wyszukiwarki. W końcu to one są najczęstszym źródłem ruchu organicznego. Dlatego warto tak przygotować stronę, wszelkiego rodzaju nagłówki czy zdjęcia, by z założenia jej pozycjonowanie było proste. W tym kontekście można wykorzystać chociażby wtyczki WordPressa czy moduły Drupala, by ułatwić to administratorowi. Tego typu rozszerzenia pokazują podstawowe porady na temat optymalizacji SEO poszczególnych podstron i artykułów.

Nowoczesny CMS

Content management system to już w zasadzie standard. Sęk w tym, żeby wykorzystywać te oparte na open source, które pozwalają bez problemów rozwijać stronę w razie potrzeby. Do tego grona trzeba zaliczyć CMS Drupal. Popularnym rozwiązaniem jest także CMS WordPress. Oba z nich są dość intuicyjne i pozwalają administratorom na samodzielne wprowadzanie drobnych poprawek w kwestii funkcjonalności czy też wstawiania tekstów bez nadzoru ze strony software house/programisty.

nowoczesne-strony-internetowe

Tworzenie stron internetowych coraz bardziej idzie w kierunku prostych modyfikacji już po zbudowaniu witryny. Dlatego też CMS zrozumiały dla zleceniodawcy jest tak ważny. O ile większe funkcjonalności zawsze musi wprowadzać osoba obeznana z kodowaniem/programowaniem, o tyle z podstawową obsługą CMS powinien poradzić sobie każdy średnio-zaawansowany użytkownik Internetu.

Sposób na obsługę klienta

Wyznacznikiem nowoczesnych i innowacyjnych stron internetowych jest także kilka sposobów na obsługę klienta. Jednym z nich jest live chat, który pozwala na bezpośredni kontakt z potencjalnym klientem. Z pozoru prosty skrypt możne znacząco ułatwić rozpatrywanie reklamacji czy też doradztwo w kwestii wyboru najlepszego produktu.

Jeszcze bardziej nowoczesnym rozwiązaniem jest zaimplementowanie chatbota. To już namiastki sztucznej inteligencji z prawdziwego zdarzenia. Taki chatbot ma przygotowane scenariusze i odpowiada rozmówcom zgodnie ze schematem. Jeśli odpowiednio przepracuje się to narzędzie i przygotuje różne ścieżki rozmowy, to czasami można obsłużyć klienta bez udziału człowieka. Chatbot jest w stanie udzielić wyczerpujących odpowiedzi, jeśli tylko pytanie zostanie zadane w zrozumiały sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *