Jak zbudować nowoczesną stronę internetową?

Słyszeliście opinię, że dobra strona www promująca firmę, markę czy produkt jest równie ważna jak odpowiednie wyszkolenie pracowników? W wielu przypadkach takie strony internetowe przejmują funkcje, których dyrektorzy firm spodziewają się właśnie od pracowników. Jeśli nie wiesz, jak zbudować nowoczesną stronę internetową, najwyższa pora się dowiedzieć.

Dlaczego firmowa strona www jest tak samo ważna jak dobry pracownik?

Skoro już wywołaliśmy ten temat do tablicy, to należy się kilka słów wyjaśnienia. Z własnego doświadczenia na pewno wiecie, że firmy inwestują w rozwój swoich pracowników, w ich szkolenia i integrację. Często jednak zapominają o ważnym medium, z którego korzysta bardzo duża liczba potencjalnych klientów. Można powiedzieć, że takie firmy pozbywają się źródeł sprzedaży na własne życzenie. I to tylko przez to, że nie zainwestują w dobrą stronę www. Najwyższa pora więc dowiedzieć się, jak zbudować nowoczesną stronę internetową.

Dobre firmowe strony internetowe… czyli tak naprawdę jakie?

Dobre firmowe strony internetowe, czyli takie, które z jednej strony jest są przyjazne dla klienta, z drugiej zoptymalizowane pod wyszukiwarki. Dobrze, jeśli agencja tworząca stronę internetową specjalizuje się w rozwiązaniach open source. Doskonałe, nowoczesne rozwiązania zapewnia system CMS pod nazwą Drupal.

Wielu specjalistów korzysta z CMS-a, który znamy pod nazwą Drupal. Śmiało można powiedzieć, że jest to wiodące oprogramowanie klasy CMS docenione przez społeczność internetową.

Zadania, jakie powinny pełnić dobre firmowe strony internetowe

Bez wątpienia firmowe strony internetowe mają za zadanie wspierać budowę relacji z klientami, jak również je utrzymać. To najważniejsza wizytówka firmy, którą potencjalni klienci znajdują po wpisaniu w wyszukiwarce interesującego ich hasła, związanego z poszukiwanym produktem lub usługą. Kolejnym zadaniem jest przejrzyste informowanie o ofercie lub produkcie. Nigdy nie potrafiliśmy tego zrozumieć, dlaczego firmowe strony internetowe są tak bardzo mało czytelne.

Responsywna strona – podstawa bliskich relacji z klientem

Bez tego w dzisiejszych czasach się nie obędzie. Niestety firmowe strony internetowe wielu przedsiębiorstw nie są responsywne. Klient, który chce wyświetlić stronę www na smartfonie, tablecie, smartwatchu czy chociażby telewizorze, widząc, że nie potrafi dopasować się do ekranu urządzenia, momentalnie ją porzuci. Liczba osób korzystających z tych i innych urządzeń z dnia na dzień się zwiększa. Inwestując w responsywne strony internetowe stworzone na Drupalu, usprawnisz komunikację na linii firma-klient.

User Experience – postaw na wrażenia

Wyjaśniając pojęcie UX, trzeba wskazać ludzkie wrażenia. Chodzi o zbiór wrażeń, jakich użytkownik doświadcza podczas korzystania ze strony internetowej. Projektowane strony www w Drupalu dostarczają użytkownikom pozytywnych doświadczeń.

Po pierwsze, strony prezentują się nowocześnie i są atrakcyjne dla oka.
Po drugie, są funkcjonalne i użyteczne.
Po trzecie, korzystanie z nich sprawia przyjemność.

Jak to osiągnąć? Strony internetowe w Drupalu projektuje się w taki sposób, że są maksymalnie zorientowane na użytkownika.

Ciekawe treści angażujące usera

Od dłuższego czasu ludzie związani z marketingiem powtarzają jak mantrę: „Content is King. Content is King”. Dlaczego „content”, czyli „treści” są tak ważne? Marketing treści jest efektywną formą nawiązania relacji z potencjalnymi klientami. Content marketing polega na komunikacji z użytkownikiem, która jest w stanie go angażować do konkretnych działań, takich jak zainteresowanie ofertą czy kupno produktu. Tworząc ciekawe treści na strony internetowe swojej firmy, przedsiębiorcy również budują swój wizerunek. Dostarczając angażujący content, liczą na rozpoznawalność oraz poczucie więzi z klientem. Dziś to jeden z tych elementów, bez których nie obejdzie się żadna firmowa strona www.

Wiesz już, jak zbudować nowoczesną firmową stronę internetową? Postaw na prostotę przekazu, dostępność dla urządzeń mobilnych i innych, spełnienie oczekiwań userów i dostarczenie im angażujących przemyślanych treści.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *