E-mail marketing, czyli o tym jak stworzyć skuteczną kampanię marketingową.

Stworzenie skutecznej kampanii marketingowej jest oczywiście celem każdego przedsiębiorcy, który chce pozyskać nowych klientów i dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. E-mail marketing choć nie jest innowacyjnym pomysłem, cieszy się nadal bardzo dobrym powodzeniem. Sukces e-mail marketingu ukryty jest w jego skuteczności, dlatego najważniejszym jest podjąć takie kroki, które pozwolą cieszyć się nim w jak najszybszym czasie.

Pamiętaj – najważniejszy jest adresat

Podstawą kampanii e-mail marketingowej jest baza mailingowa, w której znajdują się potencjalni adresaci Twoich treści. Tylko dobrze spersonalizowani adresaci pozwolą Ci odnieść sukces. Nigdy nie idź po najmniejszej linii oporu i nie kupuj list mailingowych. To podstawowy błąd, który przyniesie zupełnie odwrotny efekt. Jak więc zbudować swoją listę? Oczywiście najprostszym sposobem jest zaproszenie odbiorcy do subskrypcji i zapisanie się do newsletteru. Warto tutaj podkreślić, że łatwość subskrypcji ma ogromny wpływ na skuteczność kampanii. Im więcej danych będziesz wymagać podczas rejestracji, tym więcej osób zrezygnuje z zapisu. Długie formularze są nudne i zniechęcające. Do budowania listy mailingowej wystarczą Ci imię, nazwisko i adres e-mail odbiorcy.

Spersonalizowana wiadomość i ciekawy tytuł

Wielokrotne badania przeprowadzane przez marketingowców wykazały, że spersonalizowane wiadomości są najbardziej skuteczne. Klienci lubią być traktowani indywidualnie. Jak więc stworzyć takie treści? Najprostszym sposobem jest zwracanie się konkretnie do wybranego adresata – używając po prostu jego imienia i nazwiska. Taki zwrot bardzo dobrze i skutecznie buduje relację marketingową. Warto również pamiętać o własnym adresie e-mail, z którego wysyłane są newslettery. Stwórz więc imienny adres e-mail, który podniesie skuteczność dotarcia do odbiorcy.

Tytuł jest jednym z najważniejszych elementów tworzonych wiadomości. Decyduje on  o tym, czy odbiorca zdecyduje się na otworzenie Twojego e-maila. Jaki powinien być? Krótki, intrygujący i prawdziwy. Pod słowem prawdziwy, kryje się po prostu zasada, że poinformujesz swojego adresata co tak naprawdę znajduje się w otrzymanej wiadomości.

Treść i grafika jako elementy wpływające na efektywność kampanii

Początek wiadomości jest najważniejszy, decyduje on o tym czy adresat będzie zainteresowany i zachęcony do przeczytania i zapoznania się z dalszą częścią e-maila. Dosłownie w kilku zdaniach zawrzyj to, co chcesz przekazać swojemu odbiorcy. Nie zasypuj go nudnymi treściami – im więcej ich umieścisz, tym większa szansa, że zniechęcisz go do przeczytania swojej wiadomości. Bardzo istotną kwestią jest odpowiednia grafika. Nowości technologiczne dają ogromne możliwości do stworzenia ciekawych animacji, zdjęć czy znaków graficznych. Informacje, które mają być najważniejsze można więc w ciekawy dla odbiorcy sposób przedstawić właśnie za pomocą odpowiedniej grafiki. Warto skorzystać więc z usług profesjonalisty, który w przemyślany i strategiczny sposób pomoże Ci stworzyć ciekawe dodatki do Twojej wiadomości. Podpowie Ci, jakich błędów unikać, a jakie elementy są niezbędne w newsletterze.

Umiarkowana ilość wysyłanych wiadomości

Codzienne zasypywanie swojego klienta nową wiadomością nie jest dobrym pomysłem, w taki sposób możesz szybko doprowadzić do jego frustracji. W tym przypadku nie działa zasada im więcej, tym lepiej! W łatwy sposób możesz doprowadzić do postrzegania Twoich wiadomości jako SPAM. Zoptymalizuj więc częstotliwość wysyłki, tak aby klienci nie czuli się zasypywani Twoimi treściami. Kiedy wysyłać wiadomości? Z pomocą przychodzą narzędzia do e-mail marketingu, które w łatwy sposób podpowiadają o jakiej porze najlepiej wysyłać wiadomości e-mail, by podnieść ich skuteczność.

Podsumowanie

E-mail marketing jako narzędzie marketingowe w łatwy sposób pozwoli Ci promować swoją markę i docierać do nowych klientów. Decydując się na taką kampanię warto więc od razu przestrzegać zasad, które wymieniliśmy, by odnieść sukces i cieszyć się powodzeniem. Dostosowując się do tych wskazówek możesz być pewien, że e-mail marketing stanie się jednym z najskuteczniejszych form promocyjnych Twojej marki. Powodzenia!

Przeczytaj również tekst o najlepszych praktykach SEO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *