Cms Drupal – system z wielkimi możliwościami

Drupal to jeden z najpopularniejszych systemów CMS, pozwalający samodzielnie zarządzać stronami internetowymi, bez specjalistycznej wiedzy. Zadebiutował na rynku w 2001 roku.

 

Przy jego pomocy możemy stworzyć każde rozwiązanie internetowe począwszy od małych stron firmowych po rozbudowane serwisy informacyjne i platformy sklepowe. Dzięki licencji Open Source system jak i wszystkie dodatki do niego są w pełni darmowe, oraz rozwijane przez wielotysięczną społeczność, która poza rozwojem dba również o bezpieczeństwo i wsparcie dla użytkowników. Więcej o tym czym jest cms możesz poczytać pod tym linkiem

Najważniejsze cechy CMS Drupal

  • Wydajność – Drupal dzięki swojej architekturze i szerokim możliwościom dostosowywania się jest w stanie wytrzymywać duży ruch przy optymalnej szybkości działania strony. Dodatkowo system udostępnia konkretne moduły wspomagające wydajność przy naprawdę dużym ruchu.
  • Zaawansowana administracja i zarządzanie – Przy pomocy Drupala możemy nadawać uprawnienia i tworzyć różne typy użytkowników, których możliwości oraz dostęp do części strony zależeć będzie wyłącznie od nas. CMS z logiem kropelki posiada jeszcze jedna istotna możliwość, a mianowicie opcje Multisite – która pozwala na tworzenie wielu stron i zarządzanie nimi z jednego panelu administracyjnego co jest nieocenioną zaletą dla firm, organizacji które posiadają wiele marek lub prowadzą różnego rodzaju kampanie reklamowe.
  • Ogromna liczba dostępnych rozwiązań ponad 37 000 gotowych do instalacji wtyczek, które za darmo możemy pobrać z domowej strony drupala.
  • Nieograniczone możliwości rozbudowy – Drupal posiada tzw. otwarty kod, który umożliwia modyfikację całego systemu dając nam całkowitą wolność w przystosowaniu CMS pod własne preferencje. Zdolny zespół programistów potrafi zrobić z tym system tak naprawdę wszystko co przyjdzie nam do głowy.
  • Nowoczesny wygląd – Możemy wdrożyć każdy projekt graficzny jaki tylko przyjdzie nam do głowy, a rozbudowany system zarządzania daje możliwość dostosowania każdego elementu na stronie, tak aby nasz projekt wyglądał i działał tak jak sobie wymarzymy.
    Z Drupalem nie musisz chodzić na kompromisy.
  • Obsługa wielu typów treści – W dobie marketingu internetowego, to spersonalizowane i różnego rodzaju treści wpływają na kluczowe decyzje dotyczące zakupu produktów czy usług. Drupal ma w tym zakresie wiele do zaoferowania, ponieważ praktycznie obsługuje każdy typ treści, który możemy wykorzystać i modyfikować jak tylko nam się podoba.
  • Wsparcie dla SEO – poza zaletą, która wynika z dużych możliwości dotyczących optymalizacji i tworzenia treści. Sam system posiada dodatki wspomagające pozycjonowanie takie jak meta tagi, przekierowania, breadcrumby, sitemapy i wiele innych.
  • Integracje – Z Drupalem nie musisz się ograniczać i chodzić na kompromisy również w kwestii połączenia  z zewnętrznymi programami, których używasz do prowadzenia biznesu. Integrujesz bez problemu większość zewnętrznych systemów począwszy od czatów, po systemy płatności.

Technologie o jakie opiera się  CMS Drupal

System zbudowany jest w języku programowania PHP- (najczęściej wybieranym i najlepszym językiem do aplikacji webowych na świecie), a dodatkowo najnowsza czyli  8 wersja Drupala wzbogacona została częściowo o framework Symfony, dając jeszcze większe możliwości.
Drupala można integrować z różnymi popularnymi bazami danych m.in  MySQL, Microsoft SQL Server, MariaDB, MongoDB,  PostgreSQL,  czy SQLite

Kto używa Drupala ?

CMS z logiem kropelki wdrażany jest najczęściej na zaawansowanych stronach potrzebujących wysokiego stopnia bezpieczeństwa, wydajności oraz możliwości zrealizowania każdego rozwiązania internetowego jakie przyjdzie nam do głowy.

Na drupalu postawiono m.in stronę Białego Domu, Uniwersytetu Oxford oraz Australii. Więcej stron na Drupalu znaleźć można pod tym linkiem

Podsumowanie

Dzięki wieloletniej pracy nad CMS-em z logiem kropelki, dzisiaj wykorzystać można go właściwie do każdego rozwiązania internetowego. Jego główne przeznaczenie i typy witryn na których jest najczęściej stosowany to bardziej zaawansowane strony, serwisy informacyjne, rozbudowane strony korporacyjne, firmowe i rządowe, lecz nic nie stoi na przeszkodzie by stworzyć przy jego użyciu prostsze strony, a z czasem rozbudowywać o nowe możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *