9 zasad dobrej prezentacji firmowej strony internetowej

firmowa-www

Minęły czasy kiedy wystarczyło dodać prostą stronkę z podstawowymi informacjami o firmie i tak zostawić na kilka kolejnych lat bez żadnych modyfikacji i aktualizacji.
Strona internetowa w dobie internetu to bardzo istotna, z punktu marketingowego i sprzedażowego, element strategii. Na rynku w każdej branży mamy już wybór wielu firm, a najczęściej zaczynamy od poszukiwań w internecie.
To właśnie w internecie spotykamy się z danymi markami po raz pierwszy, dlatego przedstawienie jej w sposób jak najbardziej pozytywny jest tak istotny.

Na dobrą prezentację firmy w internecie wpływać może bardzo dużo unikatowych czynników, które w dużej mierze zależą od branży. Można jednak śmiało wyszczególnić kilka uniwersalnych zasad, wpływających na dobry odbiór użytkowników i o które musimy
zadbać z wysoką starannością.

Cele

Strona internetowa przedstawienie najważniejszych informacji w jak najprzystępniejszy sposób. To co musimy zrobić już na samym początku tworzenie zawartości strony to wybranie jej konkretnych celów i później rozwijać stronę. Dobrze musimy znać ludzi do, których kierujemy ofertę na stronie, bez tego nasi potencjalni klienci nie zainteresują się tym co dla nich mamy.

Zaufanie

SSL – Czyli certyfikat świadczący o wiarygodności witryny, szyfrujący połączenie użytkownik – strona. Klient musi czuć się bezpiecznie na naszej stronie dlatego jeśli zobaczy koło adresu napis” niezabezpieczona” to z pewnością tak się nie poczuje.

Przedstawienie firmy- Tutaj podstawą jest podanie prawdziwych informacji dotyczących adresu zameldowania firmy, numeru telefonu, adresu e-mail oraz przedstawienie danych potwierdzających legalność firmy. Numer nip podawany jest najczęściej i z pewnością wystarczy, by zwiększyć wiarygodność marki.

W dobrym tonie będzie bliższe przedstawienie najważniejszych osób pracujących w firmie najlepiej zdjęciem wraz z krótkim opisem czym zajmuje się dana osoba i za co jest odpowiedzialna. Przedstawienie powyższych informacji na swojej stronie z pewnością sprawi, że użytkownik weźmie Twoją stronę na poważnie.


Szybkość ładowania się strony

Tempo życia stale rośnie, a ludzie stają się coraz bardziej niecierpliwi. Zadaniem firm jest to, aby dostosowywać się do potrzeb klienta. Wiele badań wskazuję na to, że ułamki sekund, o które przedłuża się ładowanie kolejnych podstron, mają znaczący wpływ na opuszczanie takiej witryny bez podejmowania jakiejkolwiek interakcji z nią.
Sprawna i intuicyjna strona to priorytet w internetowej rzeczywiści.

Przejrzystość

Użytkownik, wchodząc na naszą stronę startową od raz musi wiedzieć, że trafił w dobre miejsce. Należy jak najwyraźniej podkreślić czym się zajmujemy, a najlepszym sposobem na to będzie odpowiednia grafika w centralnym miejscu strony. Jeśli po kilku sekundach, użytkownik nadal nie jest pewny czym się zajmujemy oraz co możemy zaoferować to zwyczajnie opuści stronę.

Korzyści

To co jest nieodłączną częścią każdej oferty to przedstawienie korzyści jakie płyną z oferowanych mu przez Twoją markę usług/produktów. Bardzo ważne aby klient dobrze zrozumiał jakie problemy pomożesz mu rozwiązać.

Wyróżnik

Wielu użytkowników nie kontaktuję się z daną marką od razu po przeglądnięciu oferty.

Dlatego jeśli zadbamy o odpowiedni wyróżnik, który pozwoli na wyróżnienie się na tle konkurencji to zwiększymy szanse, że klient nas zapamięta i w konsekwencji wróci by skorzystać z naszych usług.


Budowa strony 

Pomimo, że każda branża jest inna i oferować będzie całkiem inne treści i funkcjonalności to są na firmowej stronie elementy obowiązkowe, które muszą się znaleźć, na każdej tego typu stronie. Mianowicie podstrony

  • O nas – przedstawmy tam w jak najdokładniejszy sposób siebie, sposób działania podczas wykonywania usług ..
  • Kontakt – Sposobów na komunikację w dzisiejszych czasach jest obecnie mnóstwo warto, aby użytkwonik miał większy wybór niż tylko e-mail, który powoli wypierany jest przez live czaty, messengera.   
  • Oferta – Bezwzględnie musimy posiadać stronę gdzie przedstawimy co możemy zrobić dla potencjalnego klienta i jak nasza usługa pomoże mu w codziennym życiu.  

Dostosowanie do urządzeń mobilnych

Ponad połowa ruchu na witrynach internetowych pochodzi z urządzeń mobilnych, dlatego też jeśli taki użytkownik wejdzie za pomocą swojego smartfona i zobaczy, że strona nie jest przystosowana pod mobile (będzie w dużej mierze nieczytelna ) to z pewnością marka nie zaprezentuję się w najlepszy sposób.

Portfolio

Firmy bardzo często oceniane są pod kątem wykonanych prac. Jeśli mamy taką możliwość to trzeba pokazać na co stać naszą markę w jak najlepszy sposób. Klient będzie mógł na spokojnie przeanalizować i porównać możliwości nasze oraz konkurencji.
Dobrym pomysłem będzie podparcie referencjami swoich prac.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *